1. "Ne aggódj, majd megoldom helyetted ezt a problémát, hogy ne kelljen szenvedned." 2. "Ne érezd magad rosszul, inkább csak felejtsd el, ami történt." 3. "Nem kell kifejezned az érzéseidet, csupán koncentrálj arra, hogy boldog legyél."

1. "Ne érezd magad rosszul, csak próbáld meg elnyomni a fájdalmadat, mert ez a felnőttek dolga." 2. "Ne aggódj, nem kell foglalkoznod mások érzéseivel, csak a saját dolgaidra koncentrálj." 3. "Ha nem tudod megoldani a problémáidat egyedül, az azt jelenti, hogy gyenge vagy."
Az érzelmileg intelligens gyermek nevelése azzal kezdődik, hogy a szülő is tisztában van saját érzelmeivel, és ezeket tudatosan közvetíti a gyermek felé. Tökéletes szülő nem létezik, és ha őszintén mélyen magunkba nézünk, minden szülő emlékezhet olyan pillanatokra, amikor mondtak valamit, amit később megbántak. Egy neuropszichológus felfedi, hogy léteznek olyan mondatok, amelyeket érdemes elmondani a gyerekeknek, mert ezek segítik őket az érzelmi fejlődésükben. Ezek a mondatok nem csupán megerősítik a gyermek önértékelését, hanem hozzájárulnak a szorosabb szülő-gyerek kapcsolathoz is.