A pápa januári imaszándéka a "jog az oktatáshoz" témakörében kerül fókuszba - számolt be a Vatican News.
Deborah Castellano Lubov és Somogyi Viktória a Vatikán szívében tevékenykednek, ahol a hit és a kultúra találkozik. Munkájuk során mélyrehatóan foglalkoznak a vallási témákkal, és hozzájárulnak a globális párbeszédhez, amely a katolikus egyház értékeit és üzenetét terjeszti. Az ő elkötelezettségük és szenvedélyük a vallás iránt nem csupán a hiteles tájékoztatásra, hanem a közösségi kapcsolatok erősítésére is fókuszál, így teremtve hidat a különböző kultúrák között.
Ferenc pápa havi imaszándéka januárban az "oktatáshoz való jog" védelméről szól. A Szentatya arra ösztönzi az Egyház tagjait, hogy közösen imádkozzanak ennek a fontos ügynek a támogatásáért, amit a Pápa Ima-világhálózatán keresztül a katolikus közösség széles körében terjesztenek. A januári videóban a pápa hangsúlyozza, hogy "oktatási katasztrófát" tapasztalunk, és figyelmeztet arra, hogy ez a kijelentés nem csupán üres frázis.
A háborúk, a migráció és a szegénység miatt a Szentatya elítélte, hogy mintegy 250 millió fiú és lány nem tanulhat. "Minden gyermeknek és fiatalnak joga van iskolába járni bevándorlási státusától függetlenül" - hangoztatta a pápa. Az oktatás mindenki számára remény. Emellett emlékeztetett: "megmentheti a migránsokat és menekülteket a megkülönböztetéstől, a bűnözői hálózatoktól és a kizsákmányolástól".
"Olyan sok fiatal gyermeket kihasználnak!" - hangzott el a pápa aggodalmas felszólítása. Az oktatás tehát kulcsfontosságú, hiszen ez "elősegítheti, hogy a gyerekek sikeresen beilleszkedjenek az őket támogató közösségekbe" - emelte ki a Szentatya.
Az oktatás kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy lehetőségeket nyisson meg egy fényesebb jövő előtt. "Ezek az emberek, legyenek akár migránsok vagy menekültek, jelentős mértékben hozzájárulhatnak a közösség fejlődéséhez, akár új otthonukban, akár hazájukban, ha úgy döntenek, hogy visszatérnek." A pápa mélyen elgondolkodtató üzenettel zárja videóját, hangsúlyozva: "Aki befogadja az idegent, az valójában Jézus Krisztust fogadja be." E szavak tükrében arra ösztönzi a híveket, hogy csatlakozzanak hozzá az imához, amely a migránsok, menekültek és háború sújtotta emberek támogatására irányul, "hogy mindig érvényesítsék az oktatáshoz való jogot, amely elengedhetetlen egy emberségesebb világ megteremtéséhez".
A Pápa Videója egy hivatalos globális kezdeményezés, amely a Szentatya havi imaszándékainak széleskörű terjesztésére összpontosít. Ezt a fontos feladatot a Pápa Ima-világhálózata (Ima apostolsága) látja el. 2016 óta a Pápa Videóját több mint 203 millióan tekintették meg a Vatikán különböző közösségi platformjain, és a tartalom több mint 23 nyelvre lett lefordítva, továbbá 114 ország médiájában is megjelent. A videók elkészítéséért a Pápa Ima-világhálózatának csapata felel, amelynek vezetését Andrea Sarubbi látja el, míg a terjesztés a "La Machi Communication for Good Causes" révén történik. A projekt mögött a Vatikáni Média áll, amely támogatja a kezdeményezést. A Pápa Ima-világhálózata egy vatikáni alapítvány, melynek célja, hogy a katolikus közösséget imával és cselekvéssel mozgósítsa, reagálva az emberiséget érintő kihívásokra, valamint az egyház küldetésére. Ezeket a kihívásokat a pápa által az Egyházra bízott imaszándékok keretein belül mutatják be.