Az újévi elnöki beszéd hiánya és annak következményei | ma7.sk Az új év beköszöntével mindig is vártuk a friss impulzusokat és a vezetőnk üzenetét, amely irányt mutat a következő hónapoknak. Az elmaradt elnöki beszéd azonban nem csupán egy üres helyet ha


Kétségtelen, hogy Sulyok Tamás elnöki szerepvállalása új irányt vett azáltal, hogy a szilveszteri himnusz után nem adott újévi köszöntőt a magyar népnek. Az, hogy ez a döntés a kormánypárti politikai stratégiák része volt-e, vagy csupán az elnöki szándék kifejeződése, még nem tisztázott. Az biztos, hogy a magyarországi ellenzék azonnal reagált, és lehetőséget látott ebben a szabadon rendelkezésre álló időkeretben, megérezve a szükségét, hogy hangot adjanak véleményüknek valamilyen módon.

Valószínűbbnek tűnik az a forgatókönyv, hogy az elmaradt szilveszteri elnöki beszéddel a bokorból kiugrasztották a két leghangosabb ellenzéki nyulat: Magyar Pétert, a gusztustalanul feltörekvő politikust, valamint a gátlástalan öregróka Gyurcsány Ferencet, akit már szinte politikai hullaként könyvel el a nemzet. Hogy az általuk szinte már megszokott kormányszitkozódás mellett az év fordulóján mondják el Magyarország jövőjét illető elképzeléseiket is.

A csapda nem volt mentes a kockázatoktól, hiszen egy lenyűgöző magyar jövő vízióját is felvázolhatták volna, de végül elmaradt ez a lehetőség. Képességeik, amelyek csupán a rombolásra korlátozódnak, nem engedték meg ezt a lépést. Így aztán a brüsszeli irányvonalnak engedelmeskedő két ellenzéki vezér, mint akik belesétáltak egy gondosan megtervezett csapdába, csupán annyira voltak képesek, hogy a brüsszeli utasítások nyomására hangoztassák az előrehozott országgyűlési választások szükségességét!

Ez a próbálkozás valóban gyengének tűnik, szinte már sajnálatra méltó, ahogyan az Orbán-ellenes brüsszeli elit manipulált áldozataivá váltak. Teljesen tisztában vannak azzal, hogy az előrehozott választások parlamenti jóváhagyása csak akkor lenne igazán jelentős, ha a kormánypártok annyi képviselőt veszítenének, hogy az országgyűlés működésképtelenné válna. Szlovákiában már többször is előfordult ilyen helyzet, de Magyarországon ez még sosem történt meg! Még a kétharmad is biztonságban van, nemhogy a kormánytöbbség. Az ellenzék azonban így is lelkesen csámcsoghat a témán, hivatkozva a kormánypárti képviselőkre, akik a "helyes" magyar irányvonalat nem látják, és a kor kihívásait sem képesek felfogni.

A történet már rég túllépett Magyar Péteren, azon a férfin, aki a magánéletében elbukott, és most a bizonyítási kényszere, a gyenge pillanataiban megnyilvánuló önérvényesítése, valamint a zabolátlan dühkitörései révén próbálja meg a figyelmet magára vonni. Olyan elszántan próbálja bizonyítani, hogy ő is képes ugyanolyan eredményekre, mint amilyeneket a felesége elért politikai csúcspontján.

Az Orbán-kormány megbuktatásának szándéka egy brüsszeli ambícióval tarkított üzenet, amely a magyar valóság átalakítására irányuló erőfeszítések szimbóluma. Ezzel a lépéssel a cél az, hogy megakadályozzák, hogy Trumpnak olyan európai szövetségese legyen, mint Orbán Viktor, aki képes lenne összehozni a patrióta és szuverenista politikai erőket az európai színtéren.

Magyar Péter is tisztában van vele, hogy egy előrehozott választás jelenleg elképzelhetetlen, hiszen a politikai környezet nem kedvez ennek a forgatókönyvnek. Valószínű, hogy a Tisza párt és a DK részéről megfogalmazott előrehozott választási követelés csupán kommunikációs trükk, amely révén Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc a brüsszeli elit elvárásainak próbálnak megfelelni, akik gátlástalanul a kormányváltásra várnak. Az idő sürgeti őket, hiszen Donald Trump január 20-i beiktatása után a világban a patrióta politikai erők jelentős megerősödésére lehet számítani.

A Magyar Péter által vezetett egyszemélyes Tisza-párt távol áll attól, hogy kormányváltó erőként funkcionáljon, és valószínűleg soha nem is válik azzá. Ennek oka, hogy hiányzik a szükséges programja, szakértői háttér és hiteles személyiségek, kapcsolati hálója pedig leginkább a brüsszeli Orbán-ellenes körökre korlátozódik. Gyurcsány, akinek politikai súlya már régóta megkopott, szintén nem számít kormányváltó tényezőnek; ő már a saját kormányzása alatt is a margóra került. Ebből a helyzetből világosan látszik, hogy csupán Max Weber és Ursula von der Leyen reménykedik abban, hogy a kormányváltás szélén álló erők valamilyen csodával határos módon megerősödnek. Az ő céljaik viszont nyilvánvalóak: destabilizálni a helyzetet, zavart kelteni, és növelni a társadalom megosztottságát. Ha a Tiszás és DK-s előrehozott választásra tett javaslatai meghiúsulnak, készek tömegeket az utcára vezetni. Majdnem olyan, mint a Majdan...

Magyar Péter és az előrehozott választások követelésében hozzá csatlakozó Gyurcsány Ferenc Brüsszel magyar hangjai. Egyre nyilvánvalóbb, hogy semmiben sem képviselik Magyarországot Brüsszelben, sokkal inkább Brüsszelt Magyarországon.

Mit kíván a magyar ember? Nyugalmat, biztonságot és a lehetőségekhez mérten egy jó életet! Jelen pillanatban, az új amerikai elnök árnyékában, Orbán Viktorék helyzete sokkal kedvezőbbnek tűnik, mint a magyar ellenzéké, amely még Biden elnöksége alatt sem tudott a nemzeti érdekek mentén cselekedni. A magyar ellenzék a demokrata vezetés kiszolgálója volt, akárcsak Brüsszel irányába. Biden választási veresége nemcsak az Egyesült Államok politikai táját formálja át, hanem a brüsszeli baloldali elit hajóját is megrendíti. Ne akarják a magyarokkal betömni a hajójukon keletkezett lyukat!

Related posts