Az olasz kormány úgy döntött, hogy nem szállít fegyvereket Ukrajnába. A döntés hátterében politikai és stratégiai megfontolások állnak, amelyeket részletesen bemutat a következő videó.
Egyes európai országok a befagyasztott orosz vagyonból finanszírozná tovább a háborút, első körben még a kamatokból.
Az orosz-ukrán konfliktus kitörése óta az Európai Unió számos intézkedést hozott, amelyek keretében jelentős orosz vagyont zároltak az uniós tagállamok területén, különösen Olaszországban, ahol a legnagyobb értékű lefoglalások történtek. Ezen intézkedések részeként az EU saját költségén gondoskodik több orosz tulajdonú luxusjacht és villa fenntartásáról is.
A balliberális brüsszeli elit már eddig is minden lehetséges eszközt bevetett a háború támogatására, most pedig úgy tűnik, hogy az orosz ingatlanok és ingóságok értékesítéséből származó bevételeket is erre a célra kívánja felhasználni.
Az Ukrajnát támogató nemzetek kezdetben csupán sisakok küldéséről beszéltek, de idővel a helyzet drámaian megváltozott: fegyverek és lőszerek érkeztek Kijevbe. Az idei évben már F16-os vadászgépek és nagy hatótávolságú rakéták is útra keltek Ukrajna irányába. Számos szakértő véleménye szerint e lépések komoly kockázatot jelentenek a harmadik világháború kitörésére, mivel a háborúpárti erők fokozatosan növelik a feszültséget.