Elektromos járművek forradalma: Elon Musk és a Tesla nem hátrál meg az EU-val szembeni konfliktusban, és kitartóan küzd a kínai büntetővámok ellen - Világgazdaság.


Az amerikai gyártó is érintett, a Model 3-at ugyanis Sanghajban szerelik össze.

Több kínai autógyártó mellett a BMW és a Tesla is jogi lépéseket fontolgat a Kínából importált elektromos autókra kivetett uniós büntetővámok ellen. Az amerikai elektromosautó-gyártó a legfrissebb bírósági iratok szerint múlt szerdán nyújtotta be keresetét az Európai Bíróság illetékes testületéhez, amelyet hétfőn tettek közzé.

A BMW, a kínai BYD, Geely és SAIC gyártók, valamint a CCCME importőrszövetség jogi lépéseket tesz a Kínában gyártott elektromos autókra kivetett uniós pótvámok ellen. Az EU szubvencióellenes vizsgálatokat követően vezette be a kiegészítő vámokat.

A pótvámok széles skálán mozognak, a BYD-ra kivetett 17%-tól egészen a SAIC-ra vonatkozó 35,3%-ig terjednek, mindezek pedig a megszokott 10%-os vámok felett értendők. A BMW Kínából szerzi be az elektromos Minit, amely esetében 20,7%-os büntetővámot alkalmaznak. Ezzel szemben a Tesla a sanghaji gyárában készíti a Model 3-at, amelyre 7,8%-os pótvámot vetnek ki.

A Tesla: más kihívások is akadnak!

Az amerikai gyártó számos kihívással néz szembe. Nemrégiben bejelentették, hogy több mint egymillió Teslát hívnak vissza a tolatókamera szoftverében felfedezett hibák miatt. Ezen kívül 871 ezer jármű esetében komoly gondok adódtak a kormányrásegítéssel, amelyeket sürgősen kezelni kell.

Az utóbbi időszakban Elon Musk számára akár burkolt üzenet is lehet, hogy a Trump-adminisztráció kormányzati hatékonyságának javításáért felelős üzletember-politikus szerepét tölti be. Mióta Musk aktívan támogatja Donald Trumpot, úgy tűnik, egyre kevesebb figyelmet fordít a hagyományos üzleti tevékenységeire, amelyeket joggal elvárnának tőle a befektetők, különösen azok, akik nyáron megszavazták számára a 50 milliárd dolláros, teljesítményhez kötött bónuszt.

Related posts