Elvesztettük a kiváló magyar zongoraművészt, Rados Ferencet, aki maradandó nyomot hagyott a zene világában.

Rados Ferenc 1934-ben látta meg a napvilágot Budapesten, egy zenészcsalád tagjaként, hiszen édesapja, Rados Dezső, nagy tiszteletnek örvendő hegedűtanár volt. Zenei pályafutását a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában indította, ahol 1952 és 1956 között Antal István irányítása alatt fejlődött. A szakiskola befejezése után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára nyert felvételt, ahol 1956-tól 1959-ig Kadosa Pál kezei alatt képezte tovább magát. Ezt követően Moszkvába költözött, ahol Viktor Mersanov tanítványaként mélyítette el tudását. Visszatérve Magyarországra, zenepedagógusként kezdett el dolgozni, hozzájárulva a zenei neveléshez és a fiatal tehetségek kibontakozásához.
1964-ben a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola, majd később a Zeneművészeti Főiskola tanári karába lépett, ahol Kadosa Pál asszisztenseként, Kurtág György társaságában dolgozott. Idővel kiemelkedő főtárgy- és kamarazene-tanárrá vált, és pedagógusi tevékenysége során számos magyar zenész generáció életére gyakorolt mély hatást.
Kamarazene óráit rendszeresen látogatta Csalog Gábor, Fülei Balázs, Ittzés Gergely, Kelemen Barnabás, Keller András, Nagy Péter, Szilasi Alex, Szokolay Balázs, Várjon Dénes, Vékony Ildikó, valamint az Auer vonósnégyes, a Bartók vonósnégyes és a Somogyi-vonósnégyes.
Az 1980-as évek végéig a tanítás mellett rendszeresen koncertezett, de az aktív, rendszeres zongoraművészi munkát ekkortájt abbahagyta.
Koncertjeinek egy részét a régizene iránti magyarországi érdeklődés felerősödése után a fortepiano varázslatos világának szentelte.
Volt tanítványai közül gyakran lépett pódiumra Kocsis Zoltánnal, akinek számos két zongorás átiratát mutatták be közösen.
Az 1990-es évek közepén távozott a Zeneakadémiáról, ezután rendszeresen mesterkurzusokat tartott szerte az országban, illetve külföldön is. Több nemzetközi zongoraversenyen kérték fel zsűritagnak, hosszabb ideig tanított a szombathelyi Bartók Szemináriumon is. Rados az Új Magyar Zene Egyesület alapító tagjai közé tartozik.
A neves zongoraművész és pedagógus tanítványai, köztük Keller András, egy interjú során így köszönték el tőle: