Ferenc pápa hangsúlyozta, hogy a jövőt nem szabad pesszimista szemlélettel megközelíteni. Az optimizmus és a remény kulcsfontosságú ahhoz, hogy szembenézzünk a kihívásokkal, és bízzunk a változás lehetőségében. Az élet tele van lehetőségekkel, amelyeket é


Ferenc pápa beszédet mond a Pázmány Péter Katolikus Egyetem információs technológiai és bionikai karán 2023. április 30-án. Az egyházfő háromnapos magyarországi apostoli látogatásának utolsó programján az egyetemi és kulturális élet képviselőivel találkozott. MTI/Kovács Tamás

A katolikus egyház vezetője szombaton a BBC brit közszolgálati rádió "Thought for the Day" című vallási műsorában osztotta meg gondolatait, ahol különböző egyházi méltóságok reflektálnak a mindennapi élet kihívásaira. Szavaival arra hívta fel a figyelmet, hogy a háborúk, a társadalmi igazságtalanságok és a különféle erőszakos cselekmények, amelyek a hétköznapjaink részei, nem szabad, hogy elkeserítsenek minket. Hangsúlyozta, hogy "mi a szeretetet választjuk, és ez a szeretet reménnyel tölti el szívünket."

Kiemelte:

Ferenc pápa szerint a kedvesség nem diplomáciai stratégia, még csak nem is olyan szabálygyűjtemény, amelynek célja a társadalmi harmónia vagy egyéb előnyök elnyerése. A kedvesség is a szeretet egy formája, amely nyitottá teszi az emberek szívét az elfogadásra, és szerénységre tanítja őket - hangsúlyozta az egyházfő.

Kiemelte: a szerénység fontossága abban rejlik, hogy elősegíti a párbeszédet, a félreértések elkerülését, és hálássá teszi az embereket.

Ferenc pápa végül egy mély és inspiráló üzenettel zárta gondolatait, amely arra ösztönöz bennünket, hogy a szeretet és az együttérzés útján járjunk, és ne feledjük el, hogy mindannyian felelősek vagyunk egymásért.

A katolikus egyház vezetője ennek jegyében kifejezte azt a reményét is, hogy az újév elhozza a békét a világban.

Related posts