Guller Zoltán a Szerencsejáték Zrt. élére került - ITBUSINESS

Guller Zoltán tavaly év végén elhagyta a Digitális Magyarország Ügynökségét, ahol vezetése alatt átalakították az állami informatikai vállalatok struktúráját, és elindították a Digitális Állampolgárság programot.
Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter, 2025. március 5-től új elnök-vezérigazgatót nevezett ki a Szerencsejáték Zrt.-nél: Guller Zoltán személyében. A Nemzetgazdasági Minisztérium hivatalos közleménye alapján Guller Zoltán nemcsak ezt az új pozíciót tölti be, hanem továbbra is megőrzi a Magyar Turisztikai Ügynökség igazgatósági elnöki tisztségét is.
Guller Zoltán több éven keresztül kulcsszerepet játszott a hazai államigazgatási informatikában. 2022 nyarán a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a Digitális Magyarország Ügynökség létrehozásáért és működtetéséért felelős miniszteri biztossá nevezte ki, és később ő lett a DMÜ vezérigazgatója is; új pozíciójában az első nagyobb interjút az ITBUSINESS-nek adta a szervezet céljairól és működéséről. Az egyik első nagy feladat az állami informatikai intézményrendszer átalakítása volt; ennek részleteiről a 2022. szeptemberében az Inside ITBUSINESS konferencián mesélt részletesen. Az intézményrendszer átalakulása azóta lezajlott, több szervezet (például a KIFÜ) megszűnt, számos másiknak (így a NISZ Zrt-nek, az IdomSoftnak és a Pro-M Zrt-nek) pedig átalakult, tisztult a feladatköre.
A DMÜ másik nagy feladata a Digitális Állampolgárság Program előkészítése és elindítása volt. A program és a hozzá tartozó mobilalkalmazás 2024. szeptember óta a nagyközönség számára is elérhető, a beépített funkciók köre pedig folyamatosan bővül.
2024. novemberében Guller Zoltán csendesen távozott a DMÜ vezetéséből, anélkül hogy különösebb figyelmet keltett volna. Az ügynökség, amely az idei év február végétől már nem a Miniszterelnöki Kabinetiroda, hanem az Energiaügyi Minisztérium irányítása alatt működik, most Both András kezei alatt folytatja munkáját. Both András korábban a DÁP-szoftvert fejlesztő IdomSoft vezérigazgatójaként, majd a DMÜ vezérigazgató-helyetteseként játszotta a főszerepet a DÁP megvalósításában.