Horroműtét Budapesten: már hat éve tart a várakozás, hogy a felelős orvos eleget tegyen kártérítési kötelezettségének - Pénzcentrum.


Dr. Szemerey Balázs István továbbra is a budai Várhegy oldalán végzi orvosi tevékenységét, azonban egy 2008-ban elvégzett, sikertelen szemhéjplasztikai műtét áldozataként egy páciens hiába vár a bíróság által megítélt kártérítésre. A 24.hu tudósítása szerint a kártérítés érvényesítése nehézségekbe ütközik, mivel az orvos azóta eladta azt a vállalkozását, amelyet az ítéletben felelőssé tettek.

A lap által megszólaltatott Erika 2008-ban, egy kerékpáros balesetet követően döntött úgy, hogy orvosi beavatkozásra van szüksége. Sajnos a műtét nem várt súlyos szövődményekkel zárult. Az első beavatkozás annyira kedvezőtlenül sült el, hogy az orvos kénytelen volt több korrekciós műtétet is elvégezni, de ezek sem hozták meg a kívánt eredményt. Erika szemhéjai annyira eltorzultak, hogy nem tudta rendesen lehunyni a szemét, ami végül kiszáradáshoz és állandó gyulladásos panaszokhoz vezetett.

Erika később más szakorvosokat is felkeresett, sőt még az Egyesült Államokban is átesett egy műtéten. Azonban a korábbi beavatkozások nyomán kialakult hegesedés miatt már nem volt lehetséges teljes mértékben visszaállítani az egészségi állapotát.

Miután az orvos nem ismerte el felelősségét és nem volt hajlandó visszafizetni az első műtétért kifizetett 750 ezer forintot, a nő jogi útra terelte az ügyet. Mind az első-, mind a másodfokú bíróság, majd 2016-ban a Kúria is megállapította, hogy Szemerey hibázott. A Magyar Orvosi Kamara szintén etikai vétséget állapított meg és 1,29 millió forint büntetést szabott ki.

A kártérítési per 2019-ben, 11 évvel a műtét után zárult jogerős ítélettel: a bíróság Szemerey cégét, a Mediburg Kft.-t 13,75 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte 15 napos határidővel. Az összeg a kamatokkal együtt a mai napig nem került kifizetésre.

A fizetés késlekedésének mögöttes oka az, hogy Szemerey az ítéletek meghozatala előtt átengedte vállalkozását egy mélyszegénységben élő nőnek. A 24.hu-nak adott interjújában a nő kijelentette, hogy soha nem találkozott az orvossal, és valójában nem is volt anyagi lehetősége a cég megvásárlására, amelyről a dokumentumok szerint 100 ezer forintért állapodtak meg. A nő szerint mindössze 150 eurót kapott egy aláírásért cserébe. Az egykor virágzó üzletág az eladást követően nem sokkal kényszertörlés alá került, majd felszámolásra is ítélték, végül pedig 2023 nyarán törölték a nyilvántartásból.

Erika többször is kifejezte véleményét az orvosról, és még tiltakozást is szervezett az I. kerületi rendelője előtt. Egy alkalommal összetűzésbe került az egyik rendelői dolgozóval, amiért végül nyolc hónap felfüggesztett fogházbüntetést kapott könnyű testi sértés és garázdaság vádjával.

A 24.hu telefonon próbálta elérni Szemereyt, de ő érdemben nem reagált a feltett kérdésekre, így például arra sem adott választ, hogy szándékában áll-e kifizetni a már hat éve megítélt kártérítést.

Related posts