A Schneider Electric újabb jelentős lépést tesz a fejlődés érdekében, hiszen 44 millió eurós beruházást indít Dunavecsén.


A Schneider Electric bővíti a tavaly Dunavecsén megnyitott Duna Smart Power Systems (DSPS) okosgyárát, amely keretében 44 millió eurós befektetéssel egy 18 000 négyzetméteres új üzemrészt hoznak létre. A projekt megvalósítását a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) támogatja, így a gyár fejlesztése a korszerű technológiák terjedését is elősegíti.

A Schneider Electric rugalmasan reagál a piaci igényekre, miközben a fokozatosság elvének figyelembevételével fejleszti kapacitásait. Az új üzemrész középpontjában a kisfeszültségű elosztóberendezések gyártása áll, így a létesítmény gyártási lehetőségei ezzel a termékkel gazdagodnak. Dunavecsén a kisfeszültségű elosztóberendezések gyártása és tesztelése valósul meg, míg a tervezési feladatokat a Schneider Electric más kompetenciaközpontjai végzik. Ezek a központok szoros együttműködésben dolgoznak a zalaegerszegi gyárral, amely az egyedi rendelésre történő tervezés (engineering-to-order, ETO) területén kiemelkedő. Ez a modell nemcsak a gyártási tevékenység folytatását biztosítja, hanem egyúttal a Magyarországon létrehozott hozzáadott érték megerősítését is szolgálja.

A fejlesztés teljes mértékben a Schneider Electric által birtokolt 10 hektáros területen valósul meg, amelyet a DSPS első ütemének elindítása előtt gondosan választottak ki, figyelembe véve a jövőbeni bővítési lehetőségeket. Tavaly májusban a társaság átadta a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) üzemet, amely a vállalat egyik legnagyobb európai létesítménye. Ez az innovatív okosgyár a Schneider Electric legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontjaként működik.

A DSPS első ütemének tervezése során kiemelt hangsúlyt kaptak a fenntarthatóság növelése és az energiahatékonyság javítása mellett az épület hatékony üzemeltetése is. Ebben a folyamatban jelentős szerepet játszik a Schneider Electric EcoStruxure, amely egy IoT-alapú, plug-and-play megoldás, jellemzője a nyitottság és az interoperabilitás. Ez a platform fejlett online felügyeleti rendszerekkel és kommunikációs eszközökkel segíti a lehetséges meghibásodások megelőzését, valamint biztosítja a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

A Schneider Electric elkötelezettségét a fenntarthatóság és a hatékonyság iránt a TIME magazin és a Corporate Knights is méltatta, amikor a világ legfenntarthatóbb vállalatának választotta. Az utóbbi hónapok során a DSPS számos rangos elismerést zsebelt be: a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Ipar kategóriájában első helyezést ért el, míg a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán az új építések között került díjazásra. Továbbá, a tavalyi "Green Awards powered by Green Cloud" versenyen a legjobb három projekt között végzett. A CRE Awards során a BTS (Build-To-Suit) kategóriában döntős helyezést hozott el, míg a Joint Venture Association a "Best Technology Investment of the Year" díjjal ismerte el a fejlesztést, ezzel is hangsúlyozva a projekt innovatív megközelítését.

"A Schneider Electric vezető globális ipari technológiai vállalatként az elektrifikáció és a digitalizáció révén megbízható partner a fenntarthatósági és energiahatékonysági törekvések eléréséhez. Dunavecsei gyárunk bővítését a kisfeszültségű elosztóberendezések iránti jelentős piaci kereslet kiszolgálása tette indokolttá" - mondta el Yann Reynaud, a Schneider Electric globális ETO tevékenységért felelős alelnöke.

"Örömmel tölt el, hogy az új üzemrész létrejötte révén a DSPS termelési szakértelme bővül, hiszen ezáltal egy új termékkör gyártását tudjuk bevezetni. Ez egy újabb fontos mérföldkő a vállalatunk történetében, amely lehetőséget ad arra, hogy jelentős mértékben erősítsük hazai és európai jelenlétünket is. Ezt a fejlesztést magas hozzáadott értékű tevékenységek és mérnöki munkák keretében valósítjuk meg" - emelte ki Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.

Related posts