A jazz varázsa ölelje át minden otthont, hiszen a karácsony szelleme nem csupán Mariah Carey és Wham! dallamaiban rejlik. A hagyományos ünnepi zene mellett felfedezhetjük a swing és a blues csodálatos világát is. Engedjük, hogy a füstös jazzklubok hangula
Ella Fitzgerald, a tizenháromszoros Grammy-díjas énekesnő, a jazz világának egyik legkiemelkedőbb alakja. Pályafutása során 66 év alatt több mint 200 albumot és 2000 dalt rögzítettek vele, ami lenyűgöző teljesítmény. Különösen népszerűvé vált karácsonyi albuma, az 1960-as években megjelent "Ella Wishes You A Swinging Christmas", amely klasszikus karácsonyi dalok jazzes feldolgozásait tartalmazza. Ezt az albumot a jazzművészek körében a legikonikusabb karácsonyi jazzlemeznek tartják. Az albumon hallható a "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!" című dal is, amely tökéletesen megidézi az ünnepi hangulatot.
Az 1960-ban jelent meg Nat King Cole The Magic of Christmas című albuma, amely legtöbbet eladott karácsonyi album volt a 60-as években. Ezen az albumon hallhatjuk a The Christmas Songot, amelyet Bob Wells és Mel Tormé írt, méghozzá nyár elején, kiszakadva a tikkasztó hőségből. A dalszerzők úgy gondolták, hogy a téli hideget vizualizálva le tudják hűteni magukat. Negyvenpercnyi ihlet után megszületett az egyik legnagyszerűbb karácsonyi dal.
A "White Christmas" Bing Crosby 1945-ös karácsonyi albumán, a "Merry Christmas"-en debütált, és azóta is a világ egyik legkeresettebb dalának számít, több mint 50 millió példányban értékesítették. A dal, amelyet Irving Berlin komponált, először 1941. december 25-én hallható egy amerikai rádióban, és az akkoriban uralkodó szomorúsággal, magányossággal teli hangulatot tükrözött. Alig néhány héttel Pearl Harbor után sokan úgy érezték, hogy a dal a távolban harcoló katonák érzéseit fejezi ki, de valójában Berlin saját, mélyen személyes fájdalmát önti bele a szövegbe. 1928 karácsonyán kisfia tragikus hirtelenséggel hunyt el, és a szülők minden évben, december 25-én a gyermekük sírjánál gyászolták őt. Ez a szívfájdalom és veszteség átszövi a dal minden akkordját. Crosby feldolgozása egyébként a második helyezést érte el az Évszázad dalai ranglistáján, megelőzve a Judy Garland által előadott "Over The Rainbow"-t, amely az első helyet foglalja el.
Frank Sinatra az egyik legnépszerűbb 20. századi előadó volt, akinek a hatása a mai napig érezhető a modern jazz előadókon. 59 albuma, köztük több karácsonyi anyag is megjelent aktív éveiben, az egyik legnépszerűbb az Ultimate Christmas. Meghittebb és energikusabb számok váltakoznak benne, olyanok, mint a Silent Night a Santa Claus Is Coming to Town vagy a Have Yourself A Merry Little Christmas. Egy igazi karácsonyi kedvencről van szó, amely mindig megmelengeti az ember szívét. Sinatra 1948-ban adta ki az ő változatát, módosított szöveggel, az eredeti felvételt Judy Garland készítette 1944-ben. Ez a dal eredetileg a Meet Me In St. Louis című musicalhez készült, mára azonban olyan karácsonyi alapmű lett, amely nélkül el sem tudnánk képzelni az ünnepi időszakot.
Glenn Miller 1937-ben megalapította saját big bandjét, amely az 1930-as évek végén az Egyesült Államok egyik legkedveltebb zenekaraként tündökölt. Zenéjük a legnagyobb slágerek között foglalt helyet, és különleges hangszerelésük, amely merőben eltért a megszokottól, a korabeli zenei világban "radikális" újításként jelent meg. A közönség szinte azonnal beleszeretett az új, fúvós hangzással teli stílusba, amelyben a fúvósok száma jelentősen meghaladta a korábbi zenekarokét. Miller legsikeresebb felvételei közé tartozik az In The Mood, A String of Pearls, Moonlight Serenade és a Chattanooga Choo Choo, de a karácsonyi hangulat megteremtése sem okozott számukra nehézséget. Ezt jól példázza a Sleigh Ride feldolgozásuk, amely bár karácsonyi dalnak számít, eredeti szövege nem kapcsolódik közvetlenül az ünnephez. A dal inkább arról szól, hogy egy baráti társaság hogyan próbálja rávenni egyik tagját, hogy csatlakozzon hozzájuk egy szánkózásra, amelynek végén egy születésnapi parti várja őket. Érdekes módon a dal néhány verziójában a születésnapi ünneplést karácsonyi bulira cserélték.