A volt amerikai elnök közeli munkatársa hangsúlyozta, hogy Trump ultimátuma Putyinnak jelentős mérföldkő lehet a két ország közötti kapcsolatokban.

Condoleezza Rice, az Egyesült Államok egykori külügyminisztere úgy véli, hogy az elmúlt hét eseményei jelentős "fordulópontot" jelentenek Donald Trump Oroszországgal való kapcsolatának megítélésében - számol be róla a Hill.
A legfontosabb üzenet, amit az ukrán népnek közvetíthetünk, az az, hogy az Egyesült Államok és Európa végre egyesült abban a felismerésben, miszerint Vlagyimir Putyint nem lehet csupán szavakkal megfékezni. Az egyetlen mód arra, hogy megállítsuk, ha eljut arra a pontra, ahol már nem látja a továbblépés lehetőségét, és megérti, hogy nem érhet el újabb győzelmeket.
- jelentette ki Condoleezza Rice, aki a Trump előtti utolsó republikánus kormányzat idején, George W. Bush elnöksége alatt töltötte be a nemzetbiztonsági tanácsadó és külügyminiszteri tisztséget.
Trump nemrég bejelentette: az Egyesült Államok "súlyos" vámokat fog bevezetni, ha a Kreml nem egyezik bele egy tűzszünetbe Ukrajnával "50 napon belül".
Rice a csütörtöki panelbeszélgetés során hangsúlyozta, hogy a másodlagos szankciók alkalmazása kihívásokkal teli feladat, különösen Oroszország jelentős szövetségeseivel, például Kínával és Indiával szemben. Ugyanakkor kifejezte meggyőződését, hogy a Kreml kétségkívül tapasztalni fogja e lépések következményeit.
Ha Kína vagy India helyében lennél [...], lehet, hogy elgondolkodnál azon, vajon a kedvezményes orosz olaj valóban megéri-e a kockázatot.
- hangsúlyozta, rámutatva Kína gyengélkedő gazdasági helyzetére és India készséges hozzáállására, hogy "ne foglaljon helyet a kedvezőtlen oldalon".
A neokonzervatív, internacionalista irányzatot képviselő Rice emellett...
bírálta a Biden-adminisztrációt, amiért túl sokáig húzta, hogy fegyvereket küldjön az ukrán hadseregnek az oroszok 2022-es inváziója után.
Az ifjabbik Bush egykori külügyminisztere úgy véli, hogy ha az Egyesült Államok a kezdeti időszakban, amikor az oroszok hátrányos helyzetben voltak, minden lehetséges támogatást megadott volna, Ukrajna "határozottan" győzelmet arathatott volna a konfliktusban.