Moldován András, a magyar sertéságazat meghatározó alakja, nemrégiben merész nyilatkozatot tett, amely sokakat meglepett. Az agrárium világában elért sikerei mellett most egy új perspektívát is felvázolt, amely a jövőbeni fejlődést és a fenntarthatóságot

Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák figyelem! Most 50% kedvezménnyel regisztrálhattok a rendezvényre! Ne hagyjátok ki ezt a remek lehetőséget!
A kapolyi telepen jelenleg 12,500 jószág él, és az integráció évente 150 ezer állatot termel. Moldován András véleménye szerint az idei év során tovább nőhet a számuk, és jövőre akár 250 ezer, úgynevezett emberi takarmányt is előállíthatnak. Emellett hangsúlyozta, hogy az állatjólétre kiemelt figyelmet fordítanak a telepen.
Egy neves sertéstenyésztő, amikor meglátogatott, így fogalmazott: „Ez itt egy állatkert.” Nálam minden adott: tágas kifutók, friss szalma, játékok és még kamerarendszer is, hogy bármikor ellenőrizhessük a helyzetet. Számomra az állatjólét kiemelten fontos. Persze, nem titkolom, hogy a pénz is hajt, de legyünk őszinték: ha az állatok jól érzik magukat, az tükröződik a növekedésükben is, ami végső soron az én hasznomat is szolgálja.
Moldován András a növényi alapú fehérjék kérdését is érintette. Kiemelte, hogy ezek a termékek, a gázolaj és egyéb anyagok miatt, nem feltétlenül rendelkeznek kisebb ökológiai lábnyommal, mint a hagyományos állati eredetű élelmiszerek. Emellett hangsúlyozta a vegyes táplálkozás és a rendszeres mozgás jelentőségét, valamint figyelmeztetett arra, hogy érdemes elkerülni a szélsőséges étrendeket. Minden élelmiszert érdemes mértékkel és tudatosan fogyasztani.
Az interjú során kiderült az is, hogy az elmúlt években fordulatok történtek a termelést illetően. Erről a szakembernek határozott véleménye van:
Volt egy gazdasági helyzet, amiben eszelősen sok pénzt kerestek a növénytermesztők az elmúlt néhány évben. Az utolsó két évben ennek viszont vége lett az ukrán háború miatt. Leértékelődött a gabona, mivel valamiből pénzt kellett csinálni, és olcsón eladták a világba. Volt egyfajta "bármit megtehetünk" felfogás, és kizsákmányolták a földeket a rettenetesen nagy haszon miatt.