Köszi, jól vagyok! A gyerekek sokszor azért esznek, mert élvezik az ízek sokszínűségét, de néha előfordulhat, hogy az étkezés számukra egyfajta megnyugvást jelent a szorongásaik kezelésében.

Fedezd fel a gyermekkori elhízás figyelmeztető jeleit, és ismerd meg, milyen fizikai és mentális hatásai lehetnek! Hogyan támogathatja a család a gyermek egészséges fejlődését? A HVG egészségpodcastjának legújabb évadában az első epizód a gyermekkori elhízás problémáját járja körül, izgalmas beszélgetésekkel és hasznos tanácsokkal várunk!
Ha a desszert előtt meg kell enni a spenótot, az egészséges fogás leküzdhetetlen akadálynak tűnik. Ha a szülők úgy állnak fel az ebédlőasztaltól, hogy teleették magukat, a tudtuk nélkül rossz példát mutatnak. Ha a nagymama szeretetnyelve a főzés, a gyerek nem meri majd visszautasítani az ételt, amit egyébként nem enne meg. A hibás mintákat azonban le lehet építeni.
Arról, hogy hogyan, Gács Zsófia, a Semmelweis Egyetem gyermekgyógyásza, endokrinológus szakorvos beszélt a Kösz, jól legújabb epizódjában. A gyermekkori elhízás ugyanis megelőzhető és kezelhető, ha felmérjük mi okozza, és a szülők odafigyelnek arra, hogy milyen példát mutatnak.
Bánhalmi Katával folytatott beszélgetésük során szóba került, milyen súlyos következményekkel járhat, ha akár egy véletlenül elhangzott megjegyzés is sebeket ejthet a gyerekek lelkében. Megvitatták, hogy az egész család közösen hogyan tud tenni azért, hogy támogató környezetet teremtsenek a fiatalok számára. Az elhízás kérdésköréről is szó esett, hangsúlyozva, hogy a gyermekek nem magukért felelősek ebben a helyzetben, hanem a családi szokások és életmód határozzák meg a helyzetüket. A body positivity és body shaming jelenségei is terítékre kerültek, valamint a TikTok trendek és a hírességek diétás praktikáinak kockázatai, amelyek gyakran irreális elvárásokat támasztanak a fiatalokkal szemben.