Az Airbus már fontolóra veszi, miként lehetne az utasokat egyfajta "közelségbe" helyezni a repülőgépek fedélzetén, hogy az utazási élmény még intimebbé váljon.


A kétszintes üléselrendezés lehetővé teszi, hogy még több utast fogadjunk ugyanazon a területen, így hatékonyabban kihasználhatjuk a rendelkezésre álló helyet.

Kétszintes üléselrendezést vizsgál az utasszállító repülőgépeken a világ egyik legnagyobb gyártója, az Airbus - erről a CNN ír.

A légitársaságok egyértelműen profitálnak abból, ha minél több utast zsúfolnak egy repülőgép fedélzetére. Azonban felmerül a kérdés: mennyi kényelmetlenséget hajlandók az utasok méltósággal elviselni az alacsonyabb repülőjegyárakért cserébe? Sokakban kiverte a biztosítékot Alejandro Núñez Vicente fiatal tervező merész ötlete, amely néhány évvel ezelőtt látott napvilágot. Ez a koncepció gyakorlatilag egymás ölébe ültetné az utasokat a repülőkön, ami sokak számára elfogadhatatlan megoldásnak tűnik.

Úgy tűnik, hogy az Airbus komoly érdeklődést mutat a terv iránt: Núñez Vicente startupja, a Chaise Lounge nemrégiben bejelentette, hogy a repülőgépgyártó éppen a koncepció megvalósíthatóságát vizsgálja. Az Airbus ezt megerősítette, ugyanakkor a cég szóvivője hangsúlyozta, hogy az együttműködés még nagyon korai szakaszban van, ezért konkrét részletek nyilvánosságra hozatalára egyelőre nem kerülhet sor.

Núñez Vicente az ülések fölötti poggyásztartók eltávolításával nyerne plusz helyet ahhoz, hogy két szinten lehessen elhelyezni az üléseket, az utasok pedig kiválaszthatnák, hogy az alsó vagy felső szinten szeretnének helyet foglalni. Bár az alsó szint ijesztően szűknek tűnik, a tervező szerint nagyobb lábteret kínál a hagyományos üléselrendezésnél, a felső szinten ülők pedig jobban hátradönthetnék az üléstámlát.

A tervező hangsúlyozta, hogy nem az a szándéka, hogy teljesen helyettesítse a hagyományos üléselrendezést a repülőgépeken. Azonban elképzelhetőnek tart egy innovatív utaskabint, amelyben középen az általa megálmodott kétszintes üléssor található, míg a két oldalán a megszokott ülések maradnak. Ugyanakkor elismeri, hogy az általa tervezett ülések megvalósítása még várat magára; a sikerhez hosszú távú fejlesztésekre van szükség.

Related posts