Mi várható a vámok terén? A L'Oréal vezetője megszólalt!

A vámháború piacokra gyakorolt következményeivel, illetve a kiújuló globális versennyel foglalkozunk következő Signature befektetői klubunkon.
Nicolas Hieronimus, a szépségipari óriásvállalat vezérigazgatója a CNBC-nek nyilatkozva elmondta, hogy nem aggódik különösebben a Fehér Ház által bevezetett vámok hatása miatt, mivel a cég az amerikai piacon értékesített termékeinek többségét helyben gyártja. Ugyanakkor néhány luxustermékük, például a parfümök, továbbra is Európából érkeznek.
„Jelenleg nincs vám erre a termékkategóriára” – felelte Hieronimus, miközben a papírokat átnézte.
Ha végül bevezetnék egy ilyen intézkedést, biztosan találunk rá alternatívákat. Rendelkezünk árazási rugalmassággal, és az erős dollár árfolyama is a javunkra válik.
Hozzátette, hogy a vámok kezelhetők maradnak, "amíg nem alakul ki egy globális szemet szemért helyzet".
A L'Oreal, amely olyan márkák tulajdonosa, mint a Maybelline, a Garnier és a La Roche-Posay, összességében jól teljesített 2024-ben az általuk "normalizálódó szépségipari piacnak" nevezett környezetben. Az utolsó negyedévben azonban elmaradt a várakozásoktól, amikor az összehasonlítható értékesítés csak 2,5%-kal nőtt, ami lassulást jelent az előző negyedévhez képest.
Az amerikai piacon tapasztalható gyenge negyedik negyedéves teljesítmény nem tudta kompenzálni a kínai piac folyamatos csökkenését. Mindezek ellenére Hieronimus bizakodó az észak-amerikai növekedési lehetőségekkel kapcsolatban.
Európában a vállalatok teljesítménye továbbra is figyelemre méltó, a régió tavaly a legnagyobb növekedési hozzájárulást nyújtotta, elérve a 8,2%-os összehasonlítható értékesítési növekedést. Hieronimus azonban úgy véli, hogy az EU túlságosan a szabályozásokra helyezi a hangsúlyt, miközben az innovációra kellene inkább fókuszálnia.
A kínai piac, amely hosszú ideig a L'Oreal és más prémium márkák növekedésének motorja volt, számos kihívással néz szembe. A korrupcióellenes intézkedések, a Covid-19 járvány, az inflációs nyomás és a belföldi kereslet lassulása mind hozzájárultak a visszaeséshez. A vállalat vezérigazgatója arra figyelmeztetett, hogy 2025-re sem várható jelentős javulás Kínában, de hosszabb távon optimista a jövőt illetően.
A L'Oreal, a világ legnagyobb szépségipari óriása, nemcsak bevétel, hanem piaci kapitalizáció alapján is a vezető szerepet tölti be, ám most egyre erősebb versenytársakkal találkozik. A neves luxuscsoportok, mint például a Hermes és a Kering, saját szépségápolási ágazataikat indítják el, miközben a közösségi média világában mozgó kisebb startupok is felfedezik a piacot.