Minden titok sötét árnyékot vet, féljetek, mert Ficoék itt vannak, hogy megóvjanak titeket!

Állítólag a háttérben egy szervezett csapat dolgozik egy puccson, vagy min... Ezért aztán félni kellene a népnek. Pedig hát, még Fico sem mondja, hogy a népet akarná valaki megpuccsolni. Még akkor sem, ha január 24-én országszerte tüntetések várhatók. (Főleg ezért szeretné, ha félnétek...)
Az államcsíny lényege abban rejlik, hogy egy viszonylag kis létszámú katonai vagy politikai csoport megdönti a jelenlegi hatalmat. Ez a folyamat nem a nép akaratából fakad, hiszen az igazi forradalom a tömegek részvételét igényelné. A puccs célja, akár erőszakkal, akár anélkül, a hatalom megszerzése, amelyet vagy megpróbálnak megtartani, vagy legalábbis biztosítani a következő választásokig. A nép védelme akkor válik igazán fontossá, ha az új hatalom népellenes politikát kíván bevezetni az államcsíny után.
Felvetődik tehát a kérdés: kitől is szükséges megóvnia az államalkotó nemzetnek, népnek és az országnak, amelyekkel Fico most azonosítja magát? Van-e olyan csoport, amely valóban fenyegeti a demokrácia alapjait, mintha csak a torkához szegezné a kést?
Természetesen! Íme egy egyedibb megfogalmazás: "Igen, tisztában vagyok vele."
De nem ám a jelenlegi parlamenti ellenzék az, mert a jelenlegi parlamenti ellenzék minden pártja - ha nem ideálisnak, viszont - demokratikusnak, nyugatbarátnak, européernek mondható. Vannak azonban olyan bandák, akiket terrorista államok támogatnak propagandával és tanácsokkal, rendelkezésükre bocsájtják a tévét, vélhetően pénzelik őket, s ezek a hordák a net tanulsága szerint amolyan partizán sejteket készülnek létrehozni Szlovákiában. Nyíltan.
És a titkosszolgálat a jelek szerint nem óhajt tenni semmit, amíg ezek a szélsőséges terrorszimpatizánsok fegyveres gárdaként el nem kezdenek masírozni az utcákon? (A csoport tagjai mosolyogva fényképezkednek Fico kormánykoalíciójának politikusaival, pl. Blahával és Huliakkal...) https://www.istream.sk/brat-za-brata-chce-u-nas-zakladat-bunky-opozicia-hovori-o-ohrozeni-statu-premier-ze-v-pripade-potreby-zakrocia/
Milyen lépéseket tesz a titkosszolgálat, amely - a mai biztonsági tanács ülését követően egyértelművé vált - a politikai ellenfelek és a polgárjogi aktivisták mozgását figyeli? Hiszen ezek a csoportok nem követtek el semmiféle jogsértést...
Ha lettek volna valódi tettek, akkor most nem sajtótájékoztatókon kellene értekezni, hanem törvényes eljárásokat kellene indítani az érintett személyek ellen. Kötelező módon. De a valóság az, hogy senki sem mer fellépni, senki sem zárja őket rács mögé - ehelyett a vészmadarak a kamerák előtt csupán dünnyögnek, mert az egész államcsínymese csupán figyelemelterelés. Nincs bizonyíték semmire. Csak Fico félelme, hogy amiért elgáncsolja az állam működését, annak következményeként a népharag végül mindent elsöpör.
Nálunk a népharag valami egészen sajátos jelenség, ami leginkább a piálás, a káromkodás és a gyufásskatulyák járdán való rugdosása révén mutatkozik meg. Olyan, mintha egy különös, nehezen körvonalazható érzés lenne, ami a hétköznapokban váratlanul tör elő, és színesíti a szürke hétköznapokat.
Emlékeztetnék, hogy miként a bársonyos forradalom idején sem lehetett a népet semmiféle provokátor által erőszakra bírni (mondom: bársonyos!), úgy most is bízhatunk benne, hogy holnap nem kerül sor semmiféle olyan erőszakra, amely államcsínyhez vezetne. Már ha a titkosszolgálat nem kezd el provokálni, de szerintem nem meri megtenni, mert Fico nem meri kiadni a parancsot.
Az olvasók esetleg megjegyezhetik, hogy Fico nem irányítja a SIS-t, de ha a SIS valóban független lenne a szlovák kormány politikai befolyásától, akkor valószínűleg nem a parlament smeres alelnökének fia ülne a vezetői székben, és nem lenne látható a képernyőkön a gazdái társaságában...
Minden titokzatosság mögött gyakran csak üresség rejlik. A valódi információk hiányában csak a csend és a diszkrét lebegés marad, hiszen mit is lehetne tenni a láthatatlan, szupertitkos adatokkal? Ha valaha is lenne értelmes információ, akkor biztosan lenne egy következetes eljárás is, nem csupán a megfigyelés és a félelemkeltés. A félelem politikai eszköz, nem pedig a titkosszolgálatok játéka.
Ha rosszmájú lennék – de nem vagyok, még akkor sem –, észrevéve, hogy a Hlas összefogott a Smerral, míg Pellegrini próbálja távol tartani magát a kormány lázadó képviselőitől, ismételten felmerül a kérdés, hogy valójában mennyire elmosódott a határ a Smer és a Hlas között. Ha cinikus lennék, talán azt kérdezném, hogy egy esetleges puccs valóban rosszabb kormányt eredményezne-e a nép számára. De inkább eltekintek ettől a gondolattól, nem kívánok ennyire sötéten látni.
Szeretném kiemelni, hogy szeptember óta számos iskola vált bombafenyegetések célpontjává, ami arra utal, hogy valaki rendszerszinten támadja az országot. Ezen kívül egyes állami szektorok, mint például a környezetvédelem és a kultúra, olyan döntéseket hoznak, amelyek súlyosan károsítják az általuk kezelt erőforrásokat. Ráadásul a kataszteri hivatal, amelyet nemrégiben hackeltek meg, hetek óta nem működik megfelelően, és jelenleg nem találni új vezetőt. Ficoék politikája miatt az ország külföldi szövetségesei és partnerei, beleértve a jelenlegi és jövőbeli üzletfeleket is, folyamatosan csökkennek, ami hosszú távon komoly következményekkel járhat, ha csak a pénzügyi érdekek szempontjából nézzük.
Mindez árt a népnek. Ettől kell a népet megvédeni.
Sajnos, akiknek ez a feladatuk lenne, nem így járnak el. Éppen ellenkezőleg, a tetteik világosan mutatják, hogy más irányba haladnak. Ez nyilvánvaló – nem rejtett dolog.