Náray Tamás a Uzsoki-üggyel kapcsolatos vádakról kifejtette, hogy szerinte ez a helyzet még az eddigi legrosszabb dolgok közé is befér, hasonlóan ahhoz, amikor két sikló egy vödör nyálkás anyagban birkózik egy patkánnyal.


Náray Tamás vasárnap a közösségi médiában osztotta meg véleményét a "bizonyítékok nélküli vádaskodásról" és a televíziós "rágalomhadjáratról", amely a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház térítéses osztályát célozta meg. A neves divattervező édesanyjának történetével támogatta az intézményt, kiemelve, hogy a világban nincs valódi egyenlőség, de az indulatok keltése helyett inkább önvizsgálatra lenne szükség.

Nem kellene végre abbahagyni Magyarországon a bizonyítékok és következmények nélküli gátlástalan vádaskodást, a személyek és intézmények megsemmisíteni akarását, a betegek bizalmának aláásását, az állami ellátásba bekerülni nem tudók lehetőségeinek elvágását? - tette fel a kérdést Náray Tamás egy zárt Facebook-csoportban vasárnap. A divattervező bejegyzésének röviden csak azt a címet adta: UZSOKI.

Mint írtuk, az RTL információi szerint egy csipőműtétre szoruló nőnek a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház egyik orvosa csak 2030-ra adott időpontot, majd amikor a beteg ezen meglepődött, akkor az orvos azt ajánlotta, ha fizet, akkor nem kell várakoznia. Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő az ügyben adatigénylési pert indított a kórházzal szemben, amit meg is nyert, így vizsgálat indult.

Náray Tamás, a neves tervező, már hét éve Spanyolországban él, és az utóbbi időszakban nemcsak a divat világában, hanem az irodalom és a képzőművészet terén is felfedezte tehetségét. Vasárnap, az Uzsoki Utcai Kórház fizetős ellátásával kapcsolatos vádakra válaszul, megosztotta édesanyja tapasztalatait a Térítéses Betegellátó Osztállyal, ezzel is felhívva a figyelmet az intézmény szolgáltatásaira.

"Régóta emlékszem arra a pillanatra, amikor anyám egy hokedliről hátrafelé a sámlira lépett a spejzban. Akkoriban már 84 vagy 85 éves volt, mi pedig Spanyolországban éltünk" - idézte fel a múltat. Az esés következtében édesanyjánál medencerepedés lépett fel, így a debreceni klinikára került, de a körülmények miatt úgy érezte, hogy haza kell hoznia. "Ekkor került szóba az Uzsoki, ahol korábban soha nem jártam. Egy egészségügyben dolgozó barátom ajánlotta, hogy ezt ki kellene próbálnom" - tette hozzá a divattervező.

Összességében anyám kicsivel több mint két hetet töltött ezen a bizonyos térítéses osztályon, ahonnan végül gyógyultan távozott, ami az állami ellátás keretein belül aligha lett volna lehetséges, ha minden jel erre utal. Az anyagi vonzata nem volt vészes, de ez lényegtelen. Ami viszont igazán feltűnt, az a helyszínen tapasztalt színvonal, amely bőven felülmúlta az itteni normákat. Fantasztikus orvosok és nővérek dolgoztak ott, akik nem hízelegtek a betegeiknek, hanem rendkívül korrekt módon és magas szintű felkészültséggel látták el feladataikat.

Náray Tamás felidézte élményeit a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban, ahol számos fontos tapasztalatot gyűjtött. Kiemelte, hogy később egy MR-vizsgálatra is szüksége volt, ami miatt újra visszatért a kórház falai közé. Itt ismét szembesült azzal, hogy a saját ellátásában is hasonló élmények vártak rá.

A divattervező így fogalmazta meg gondolatait: "Amiért ezt a témát érintem, az az, hogy van egy fontos kérdésem. Nem lenne itt az ideje, hogy Magyarországon végre véget vessünk ennek a magatartásnak?" Ezzel a megjegyzéssel reagált a kórházat sújtó kritikákra.

Hogy tudniillik bizonyítékok és aztán következmények nélkül gátlástalanul vádaskodni, ezzel az illetőt, vagy az intézményt megsemmisíteni akarni, aláásni a betegek bizalmát, elvágni az utolsó kötelet, amibe az állami ellátásba bekerülni nem tudók belekapaszkodhatnának? Mindent bemocskolni, lehúzni, megtiporni, erkölcsileg lenullázni? Kinek jó ez? Miért jó ez, bárkinek is?

Náray Tamás kifejezte gondolatait azzal a megállapítással, hogy "a világban nincs egyenlőség". Szavaival rávilágít arra, hogy Spanyolországban ő sem részesül ugyanabban a figyelemben és kiszolgálásban egy étteremben vagy kórházban, mint például Penélope Cruz, Shakira vagy Messi. Hozzátette, hogy ezt a helyzetet figyelembe kell venni, hiszen nyilvánvaló, hogy az ő költései is eltérnek az említett sztárokétól. "Ezt a kis 'figyelembevételt' ajánlom Budapestre is" - tette hozzá ironikus éllel.

És? Akkor támadjam be a Chiron Barcelona klinikát?

- írta bejegyzésében a divattervező, aki ezután részletesen elemezte azokat az egyenlőtlenségeket, amelyeket a világban tapasztal. "De nem rám kell ezért haragudni. Hanem ezt az energiát (mármint a rám kiabálás energiáját) önismeretre és önvizsgálatra fordítani" - tette hozzá.

Ha valakinek nem felel meg a jelenlegi rendszer, talán forradalmat szeretne kirobbantani, ahogyan azt 1989-ben is tették. Ez történt, ez az eredmény, ami maradt. Ezt maguknak köszönhetik, senki másnak - áll a bejegyzésben.

Ahelyett, hogy folyamatosan bántalmazzák és zúzzák azt, aki legalább próbál tenni valamit, mindezt félig hivatalos, névtelen pletykákra alapozva, jogi szaktudás nélkül, miközben a tévé is asszisztál ehhez az aljas rágalomhadjárathoz a nézettség érdekében. Ez már tényleg visszataszítóbb, mint amikor két sikló egy vödör trutyiban vergődik egy patkány társaságában.

- fogalmazott. Megjegyzendő, hogy mint írtuk, Szondi Vanda, az RTL szerkesztő-riportere egy videóban kérte a kórház egykori betegeit, hogy amennyiben a VIP-osztályon fizetős műtéten estek át, úgy mondják el történetüket interjúban, továbbgördítve az ügyet.

Náray Tamás leszögezte: alkalmazkodni kell, tudomásul venni, megérteni, és a lehetőségekből kihozni a legjobbat. "És tudják, hogy hívják mindezt? Úgy, hogy ÉLET. Az összes velejárójával együtt: öröm, bánat, siker, kudarc, és annak az elfogadása, hogy NINCS a Föld nevű bolygón egyenlőség, mert sem a képességek, sem az elvégzett munka, de még a társadalmi hasznosság sem egyenlőek" - tette hozzá.

"Figyeljenek már arra, hogy ez a hiénás hozzáállás, ez a folyamatos ártó szándék, végül csak saját maguknak árt. Jó reggelt kívánok! Mielőtt még tovább folytatnám, engedjék meg, hogy adjak egy kis tanácsot: ne keverjék meg megint a dolgokat, ahogyan azt már többször is tették. Ez nem fog előre vinni senkit. (Bár tudom, hogy ez olyan, mintha falra írnám a borsót)" - zárta gondolatait a divattervező.

Ficzere Andrea, a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója szombaton a közösségi platformján fejtette ki véleményét a kórház térítéses szolgáltatásait érintő vádakkal kapcsolatban. Szerinte bizonyos ellenzéki politikai szereplők, akik a saját érdekükben próbálnak hasznot húzni a helyzetből, álhírekkel próbálják meg besározni egy majdnem százéves, megbízhatóan működő intézmény hírnevét.

Borzasztó látni, hogy csak azért, mert az ellenzék szereplői politikai hasznot remélnek, nem restellik porba tiporni egy olyan - csaknem százéves - egészségügyi intézmény jó hírét, amely milliók ellátást végzi, és amely szakmailag, emberileg, valamint morálisan is megkérdőjelezhetetlen módon működik

- írta. "Valóban indokolt, hogy aláássák a betegek, a hozzátartozók és az egészségügyi dolgozók bizalmát? Tényleg az egészségügy az a színpad, ahol politikai játszmák folynak?" - tette fel a kérdéseit, majd egyértelmű választ adott: "Segítek: NEM! Semmiképpen nem!"

A kórházunk folyamatosan és minden körülmények között az érvényben lévő jogszabályoknak megfelelően működik. Ez alól a Térítéses Betegellátó Osztályunk, közismert nevén a VIP-osztály sem kivétel. Minden egyes szolgáltatásunkra alapos engedélyezési folyamatot követően kaptunk zöld utat. Szakmai, emberi, jogi és pénzügyi szempontból egyaránt megbízhatóak vagyunk, és tevékenységünket semmilyen körülmények között nem lehet megkérdőjelezni.

- emelte ki az Uzsoki Utcai Kórház vezetője. Kifejtette, hogy "a média folyamatosan fókuszál egy olyan témára, amely valójában nem is létezik".

Related posts