Nem sikerült megtörni az átkot, a Fradi hetedszer is csalódott, így a Final Four álma most végleg elúszott.


A Ferencváros vezetői és női kézilabdacsapata által megfogalmazott kérés végre visszhangra talált a szurkolók körében. Szinte már egy órával a mérkőzés kezdete előtt is fiatal és idősebb drukker egyaránt megtöltötte az érdi Arénát, ahol a zöld-fehérek a balszerencse átkát igyekeztek végre megtörni. A Fradi eddig hatszor szerepelt hazai pályán a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, és mind a hatszor sajnálatos módon vereséggel távozott. Most azonban úgy tűnt, hogy elérkezett a nagy lehetőség, hiszen a dániai odavágón az FTC 27-27-es döntetlent játszott az Odense ellen. Ez azt jelentette, hogy bármilyen kis arányú győzelem a négyes döntőbe való továbbjutást hozhatta el a magyar bajnok számára.

Az érdi összecsapáson egy igazi sporttörténeti párharc bontakozik ki, ahol a sorozat egyik legmegbízhatóbb védelme néz szembe a legdinamikusabb támadósorral. Az FTC eddig a legkevesebb gólt kapták a Bajnokok Ligájában, csupán átlagosan 25,2-t mérkőzésenként, míg az Odense csapata 519 alkalommal zörgette meg az ellenfelek kapuját 17 találkozón, ami több mint 30 gólt jelent meccsenként. Nem véletlen, hogy Dragana Cvijics, az FTC beállója már a mérkőzés előtt hangsúlyozta, hogy a kinti döntetlen a védekezésük szilárdságának volt köszönhető, csupán apró hibák csúsztak be a játékukba. Hozzátette, ha valóban be akarják biztosítani a helyüket a Final Fourban, akkor az érdi visszavágón még a dániai teljesítménynél is pontosabbnak kell lenniük.

Mindenesetre, aki a csarnokban vágyott a beszélgetésre, az gyorsan lemondott róla, mert a saját gondolatait is alig hallotta az ember. A Fradi-tábor – amely az egész arénát elborította, hiszen mindenki zöld-fehér színben feszített a lelátón, és torkuk szakadtából énekeltek – olyan ordítozást csapott, hogy még a Holdon is megüthette a fülünket. Ám úgy tűnt, hogy ez inkább a Fradi csapatát zavarta meg, mert az első negyedórában a védekezésük gyakorlatilag nem létezett, Janurik Kinga csak akkor érintette a labdát, amikor már a hálóból kellett kivenni. Így a megállás nélkül éneklő Fradi-hívek szomorúan tapasztalták, hogy a kettős emberelőny ellenére is 10-7-re elhúzott az Odense. Allan Heine beavatkozott a csapatba: Laura Glauser érkezett a kapuba, míg a támadósorba Daria Dmitrieva csatlakozott, és ez fokozatosan meghozta a várt eredményt. Mire az első félidő utolsó tíz perce kezdődött, már csak egy gól választotta el a csapatokat (11-12).

Öt perc lehetett hátra az első 30 percből, amikor rájöttünk arra, hogy dán szurkolók is vannak a sportcsarnokban. A Fradi-tábor néhány másodpercre elhallgatott, erőt gyűjtött a hajrára, ekkor felharsant az a 20-25 Odense-drukker, amire mindenki csodálkozva felkapta a fejét. Aztán elnyomta a hangjukat a magyar hangorkán, miközben a Fradi balszélsője, Hársfalvi Júlia 3 másodperccel a vége előtt kiegyenlített (14-14). És ekkor szinte felrobbant a csarnok, a nézők tombolva engedelmeskedtek az öltözőbe vonuló Allan Heinének, aki elkezdte vezényelni a B közép szurkolóit. Mindenesetre az jól látszott az első félidőben, hogy az év végén távozó Valerija Maszlova szépen búcsúzna a csapattól, hiszen az első félidőben remekül védekezett, ráadásul dobott három gólt.

A második félidő első perceiben végre az odavágón a Fradi legjobbjaként záró Angela Malestein végre megtalálta a helyes irányt, és gyors egymásutánban ugrasztotta talpra az érdi arénát. Folytatódott az elkeseredett harc a csapatok között, ám ezúttal - roppant fontos különbség az első félidőhöz képest - a Fradi vezetett, míg az Odense rohant az eredmény után. Jelentősen feljavult az FTC védekezése, Glauser parádézott a kapuban - éppen a B közép előtt -, ám támadásban egyszerűen képtelenek voltak a dánok hibáit kihasználni, így 13 perc elteltével egy gól volt a Fradi előnye (18-17).

Allan Heine mester végre felfedezte a kispadon a magyar kontingenst is, és egyre többször támadhatott a Klujber Katrin, Simon Petra és Hársfalvi Júlia trió. A világ legjobb 20 éven aluli játékosának megválasztott Simon parádés góllal jelezte, talán megérdemelne több játékpercet, majd Cvijic került ziccerbe, ami azt jelentette, a félidő közepére meglett a hőn áhított kétgólos vezetés (20-18). És amikor egy egészen hihetetlen gólt hozott össze a Simon-Klujber duó, az újságírók is összenéztek, mert szinte senki sem akart hinni a szemének.

Sajnos a Fradi játékosai kezdték elveszíteni a fonalat, és a dán kapuban Rebecca Reinhardt szinte mágnesként vonzotta a labdát, ami miatt a meccs újra izgalmassá vált. Allan Heine újra a légiósokra támaszkodott, de ez a döntés nem bizonyult szerencsésnek, hiszen a dán csapat az utolsó öt percben kétgólos előnyre tett szert (23-25). Közben a Klujber helyére beszálló Maszlova kétszer is a kapu helyett a lelátókat célozta meg. Az év végén visszavonuló legenda, Andrea Lekics, próbálta utolsó erejével a Fradit egy végső rohamra vezetni. A zöld-fehérek a továbbjutást érő 25-25-ös döntetlenért harcoltak, ám Börk a kijátszott támadás végén sajnos a kapu fölé lőtte a labdát.

Majdhogynem hihetetlen, de a Ferencvárosnak ezúttal sem sikerült megtörni a balszerencse átkát. A hetedik hazai Bajnokok Ligája-negyeddöntőjük is vereséggel zárult, így a csapat nem jutott el a Final Fourba. A szurkolók vastapssal búcsúztatták a játékosokat és a Bajnokok Ligáját, miközben a Fradi szurkolói abban reménykednek, hogy jövőre végre sikerül áttörniük azt a megdönthetetlennek tűnő akadályt, ami eddig megakadályozta őket a továbbjutásban.

Related posts