Pelikán "elvtárs" ellátogatott a régi makói bútorraktárba, ahol nosztalgikus emlékekkel gazdagodva fedezte fel a múlt kincseit. A poros polcokon sorakozó bútorok nem csupán egyszerű tárgyak voltak, hanem a történelem egy darabkái, melyek mindegyike saját

Új szólás született a közelmúltban Makón, amikor a Liget utcában sétálók egy igazán különleges látványra lettek figyelmesek.
Olyan ritka, mint a hópehely a sivatagban, amikor a nap perzselő fénye éppen a legmagasabbra hág.
Egy rózsaszín pelikán szelte át az eget, miközben a járdán sétálók ámulva nézték, ahogy a különös madár elhalad fejük felett. Ez bizony nem mindennapi látvány a város zajában, ahol a szürke hétköznapokban ritkán bukkannak fel efféle csodák. Ha fecskék vagy gólyák repkednének a fejek felett, talán csak egy mosollyal fogadnánk őket, hiszen már régóta ismerjük és elfogadtuk őket, mint a város mindennapi lakóit. De a pelikánok, vagy ahogy sokan hívják őket, gödények, vízimadarak, akik nem éppen a panelházak között szoktak sertepertélni, és tutira nem mindennapi látvány, ahogy a bútorraktár villámhárítóján pihennek.
A rózsás gödény már jó ideje nem fészkel Magyarország területén, csupán ritkán látogat el hozzánk, mint egy mulatságos vendég, aki csak időnként tűnik fel a színen.
A képeket Deli Csilla osztotta meg egy Facebook-csoportban, és elmondása szerint nem ismerte fel az állatot.
A fiammal a Liget utca végén sétálgattunk, éppen a régi bútorraktár irányába haladtunk, amikor hirtelen, szinte varázsütésre, egy hatalmas madár suhant el a fejünk felett. Mielőtt felfogtam volna, hová is tart, már a bútorraktár tetején landolt. Az izgalomtól azonnal előkaptam a telefonomat, hogy megörökítsem ezt a lenyűgöző pillanatot.
A Délmagyarországban Tokody Béla, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület helyi csoportjának titkára elmondta, hogy a rózsás gödény tavaly decemberben először Nagylaknál tűnt fel, majd néhány hetet eltöltött egy Arad melletti tónál. Az állat jól van, hiszen vastag tollazata megóvja a kemény hidegtől, és a környező vizekben könnyedén talál táplálékot.
Egy fiatal, kíváncsi madárka felfedezőútra indult, és most kószál a környéken. Néhány évente megérkezik hozzánk egy ilyen különleges példány. Valószínű, hogy nem sok időn belül visszatér a Duna-delta varázslatos tájaira, ahonnan szárnyra kapott.
- mondta a lapnak.
A rózsás gödény elnevezése a költési időszakban megjelenő, fehér tollazatának különleges rózsaszínes árnyalatából ered. Európában rövid távon vonul, és a hideg hónapok során Görögország és a török tengerpart festői tájain keres menedéket.