Sorsjegyek vásárlásával is hozzájárulhatunk értékes kezdeményezésekhez! Fedezd fel, hogyan teheted jobbá a világot egy kis szerencsével! - Életmód

A társadalmi felelősségvállalás ma már nem csupán a vállalatok privilégiuma; egyre több magánszemély is aktívan részt vesz különböző jó ügyek támogatásában. Sokféle módon kifejezhetjük jószándékunkat: például pénzadományt küldhetünk egy általunk szívből választott alapítványnak, felajánlhatjuk az adónk 1%-át egy erre jogosult szervezetnek, vagy tartós élelmiszereket vásárolhatunk rászoruló családok számára – ez csak néhány példa a számtalan lehetőség közül. Érdekes, hogy egy másik, talán kevésbé ismert módszer is létezik: sorsjegy vásárlásával szintén hozzájárulhatunk egy jó célhoz, ezzel is segítve azokat, akiknek szükségük van rá.
Magyarország történetében már 1857. december 29-én megrendeztek egy olyan országos sorsolást, amelynek bevétele jótékony célokat szolgált. Ezen esemény következtében egy tervezett erdélyi tébolyda 321 863 forint támogatásban részesült. Néhány évvel később, az 1869-es sorsjátékok, melyek a népiskolák megalapítását célozták, összesen 201 500 forintot gyűjtöttek össze. Ezen kívül az 1871-es sorsolás 24 500 forinttal járult hozzá a honvéd-segélyező alaphoz.
Nemcsak országos, hanem helyi szinten is számos falusi, városi, egyesületi közcél támogatására szervezetek sorsolást.
A nyerési lehetőséget kínáló sorsjegyeket a tulajdonosaik gyakran keretezve, mint egy műalkotást, helyezték el otthonaikban, büszkén hirdetve ezzel a jó ügyeket támogató befektetéseiket. Ebből adódóan a sorsjegyek grafikai tervezői különös figyelmet fordítottak a dizájnra, hogy a sorsjegyek ne csak egyszerű játékeszközök, hanem esztétikai élményt nyújtó darabok is legyenek.
A 1960-as évek Magyarországán egy új és izgalmas jelenség bontogatta szárnyait: megjelentek a klasszikus sorsjegyek, amelyek már akkoriban is nagy népszerűségnek örvendtek. Ezek a különleges borítékos sorsjegyek gyűrűzárral voltak ellátva, ami fokozta a játék izgalmát. Érdekesség, hogy sok közülük nem csupán a szórakozásról szólt, hanem nemes célokat is szolgált. A befolyó összegek egy része rászorulók, betegek, vagy éppen olyan társadalmi ügyek támogatására ment, amelyek az ország jövője szempontjából különösen fontosak voltak. így a sorsjegyek nemcsak a szerencsejátékok világát gazdagították, hanem a közösség javát is szolgálták.
A nemzeti lottótársaság kínálatában először 1992-ben jelentek meg az úgynevezett borítékos sorsjegyek, amelyek igen kedveltek voltak a játékosok körében. Majd 2000-ben jelent meg az Egri Vár sorsjegy, amelynek bevételéből a vár felújítását támogatták. Ez ismét akkora sikert aratott, hogy a vállalat a következő években több olyan sorsjegyet is forgalomba bocsátott, amelyek valamilyen jó ügy mellé álltak. Így a WWF vagy a Tappancs Állatvédő Alapítvány javára is folyt gyűjtést. De meg kell említeni a Bátor Tábort is, amely lehetővé tette a súlyos betegségben szenvedő gyermekek táboroztatását.
A kaparós bevételének egy részéből a vállalat az elmúlt nyolc évben 33 úgynevezett inkluzív játszóteret épített az ország különböző pontjain. A sorsjegyek célja nemcsak a befogadó játszóterek építése, hanem a fogyatékossággal élők társadalmi beilleszkedésének segítése is.