Trump alelnöke felfedte, mikor kaphat új irányt az amerikai-orosz kapcsolatrendszer, lehetőséget adva a tiszta lappal való kezdésre – írja a Mandiner.


J. D. Vance úgy fogalmazott, hogy a Trump-kormányzat célja az, hogy Putyint meggyőzze arról, hogy Oroszország számára kedvezőbb eredményeket érhet el a diplomáciai tárgyalások során, mint a háborúskodás útján.

J. D. Vance amerikai alelnök véleménye szerint, ha sikerülne egy békemegállapodást elérni Ukrajnában, az új lehetőségeket nyithatna meg az amerikai-orosz kapcsolatok számára. Vance megjegyezte, hogy az ukrajnai helyzet körüli tárgyalások során olyan megállapodás születhet, amely sokakat meglephet. Ezt a kijelentést a The Wall Street Journalnak adott interjújában tette, amely pénteken jelent meg közép-európai idő szerint.

Vance véleménye szerint...

Az alelnök szerint a felajánlás azt tükrözi, hogy egy sikeres békemegállapodás esetén az amerikai-orosz kapcsolatok újraindulhatnak, mintha egy új fejezetet nyitnának.

Az alelnök arról is beszélt, hogy Moszkvát jelenlegi elszigeteltsége a nyugati piacoktól Peking alárendelt partnerévé tette. Ugyanakkor

- fogalmazott.

Kijelentette, hogy ha Moszkva nem tanúsít jóhiszeműséget a tárgyalások során, akkor az amerikai csapatok Ukrajnába való küldésének lehetősége továbbra is "nyitva áll".

"Vannak gazdasági és természetesen vannak katonai nyomásgyakorlási eszközök is", amelyeket az Egyesült Államok Oroszországgal szemben bevethetne - mondta Vance.

"Az elnök nem szemellenzővel a fején fog belemenni ebbe a dologba. Azt fogja mondani, hogy minden az asztalon van, kössünk alkut" - fogalmazott. "Szerintem egy olyan alku fog születni, amely sokakat meg fog döbbenteni".

Trump szerdán telefonos egyeztetést folytatott Putyinnal, ahol megállapodtak abban, hogy az ukrajnai konfliktus békés rendezésére vonatkozó szakértői tárgyalásokat azonnal megkezdik. Ezt követően Trump Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is felvette a kapcsolatot. Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője hangsúlyozta, hogy Moszkva szempontjából Washington a legfontosabb partner a válság megoldásában.

Vance a legutóbbi interjújában hangsúlyozta, hogy még nem érdemes előrejelzéseket tenni arról, mekkora terület maradhat Oroszország fennhatósága alatt, illetve milyen biztonsági garanciákat kínálhatnak az Egyesült Államok és más nyugati szövetségesek Kijev számára. Kifejtette, hogy ezek a fontos kérdések a béketárgyalások során kerülnek majd részletesebb kidolgozásra.

Related posts