Unod a megszokott karácsonyi ételeket? Wang Mester és Mautner Zsófi most két igazán izgalmas recepttel álltak elő, amelyek garantáltan feldobják az ünnepi asztalt!


Manapság a bulgur és a koriander már nem csupán a fine dining éttermek különleges fogásait díszíti, hanem egyre inkább a mindennapi étkezéseink szerves részévé válik. Az egzotikus hozzávalók felfedezése mellett a szuvidálás, konfitálás és a pho leves készítése is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, így már nem szükséges séfnek lennünk ahhoz, hogy ezeket a különlegességeket kipróbáljuk. A főzőműsorok és a tévés séfek inspiráló hatása révén egyre magabiztosabban és tudatosabban kalandozunk a konyhai világban - derült ki a TV Paprika, Magyarország első tematikus főzőcsatornájának legfrissebb sajtóközleményéből.

2004 novemberében életre kelt Magyarország első tematikus gasztronómiai csatornája, a TV Paprika. Prokopp Dóra, a csatorna megálmodója, jól emlékszik arra az időszakra, amikor a főzés még nem számított trendinek, és a gasztronómiai kultúra nem volt olyan népszerű a médiában, mint manapság. Az indulás idején az éttermek éppen csak elkezdtek a tematizálás irányába lépni, és a TV Paprika küldetése az volt, hogy a nézők számára felfedje a magyar konyha gazdag értékeit, miközben a nemzetközi kulináris hagyományokat is közelebb hozta a közönséghez.

A csatorna létezése óta rengeteg új alapanyag és innovatív technológia került a köztudatba Magyarországon, és azóta számos séf vált a képernyők sztárjává. A TV Paprika jubileuma kapcsán most egy izgalmas utazásra invitálunk, ahol visszatekintünk az elmúlt 20 év legmeghatározóbb konyhai trendjeire, amelyek alapjaiban formálták a magyar főzési hagyományokat és szokásokat.

A 20 éves TV Paprika jubileumi adásokkal ünnepelt, ahol Wang mester és Mautner Zsófi is főztek egy-egy ünnepi ételt:

Természetesen! Íme egy egyedi megfogalmazás a hozzávalókra vonatkozóan (4 adaghoz): **Szükséges összetevők (4 főre):**

A tálaláshoz ajánlom a finom főtt jázminrizst, vagy válassz egy ízletes lepénykenyeret, hogy még gazdagabbá tedd az étkezést!

A tálalás végén díszítsd friss korianderrel és újhagyma zöldjével, hogy egyedi ízvilágot és szemet gyönyörködtető megjelenést varázsolj az ételre!

Egy lábasban melegítsük fel az olajat, majd adjuk hozzá a vékonyra szeletelt hagymát, a reszelt gyömbért és a zúzott fokhagymát. Dinszteljük őket addig, amíg a hagyma áttetszővé válik. Ezután következnek a fűszerek: szórjunk bele kurkumát, római köményt és koriandert, majd alaposan keverjük össze, és pirítsuk néhány percig, hogy a fűszerek aromái kibontakozzanak. Ekkor jöhet a kimagozott, felaprított chili, amit szintén adjunk hozzá. Most érkezik a főszereplő, a vöröslencse: öblítsük le, majd forgassuk a fűszeres hagymás keverékbe. Öntsük fel kókusztejjel, hámozott konzervparadicsommal és alaplével (vagy vízzel). Ne felejtsük el sózni és borsozni az ízek kiemelése érdekében! Takarjuk le az edényt, és főzzük körülbelül 25 percig, amíg a vöröslencse teljesen megpuhul és krémes állagúra fő, miközben felveszi a folyadékot. Figyeljünk rá, hogy a főzés során a lencse gyönyörű korallszíne sajnos elhalványul. Időnként ellenőrizzük a főzőlevet, és ha túl sűrűnek tűnik, egy kevés víz hozzáadásával állítsuk vissza a kívánt állagot.

Ekkor beledobjuk a nagyobb darabokra vágott medvehagymát vagy a megtisztított, megmosott friss spenótleveleket. Már csak néhány percig főzzük, amíg a zöld levelek a hőtől összeesnek. A végén egy kevés citromlével ízesítjük, és ha csípősen szeretjük, még chilit adunk hozzá. Natúr, főtt jázminrizzsel vagy lepénykenyérrel tálaljuk. Még finomabb lesz, ha áll egy napot és összeérnek az ízek.

Természetesen! Íme egy egyedi megfogalmazás a hozzávalókra vonatkozóan (4 adaghoz): **Szükséges összetevők (4 főre):**

Először is, kezdjük a fűszerek előkészítésével. Egy száraz serpenyőben illatosra pirítjuk a csillagánizst, szegfűszeget és borsot, hogy kihozzuk az aromáikat. Közben ne felejtsük el a gyömbért és a hagymát sem: ez a lépés némi extra munkát igényel, de kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából. A gyömbért és a hagymát vágott felükkel lefelé helyezzük egy forró serpenyőbe, és magas lángon pirítjuk őket, amíg szép fekete színt nem kapnak. Ha gáztűzhelyen dolgozunk, a nyílt láng fölé is tarthatjuk őket, hogy még intenzívebb ízt nyerjenek. Ezután egy lábasban összeöntjük az alaplevet, a pirított fűszereket, a gyömbért és hagymát, valamint a szárított gomba áztatólevét és a felszeletelt gombát. Felforraljuk az egészet, majd alacsony hőfokon 20 percig gyöngyöztetjük, hogy a lé bőségesen átvegye a fűszerek gazdag aromáját. A végén hozzáadjuk a zöldségeket, amelyeket csupán fél percig főzünk, hogy frissességüket megőrizzék. A rizstésztát forró vízbe áztatjuk, hogy kellően megpuhuljon. Tálaláskor a tésztára merjük a forró levest, mindenki adagjába teszünk a színes zöldségekből, majd a különféle kiegészítőket mellé kínáljuk, hogy mindenki saját ízlése szerint gazdagíthassa a tányérját.

Related posts